Skocz do zawartości

Witaj na Forum PS4 Pro i PS Vita
Wygląda na to, że jeszcze się nie zalogowałeś. Nic straconego, możesz zalogować się tutaj, lub klikając w okolicach prawego górnego rogu – zrób to, tak jak lubisz! ;) Jeżeli jednak nie posiadasz jeszcze konta, jest nam niezmiernie smutno. Przede wszystkim dlatego, że bez rejestracji nie masz możliwości zakładania tematu, odpisywania w wątkach, czy kontaktowania się z innymi. Straszne, co? Nie mówiąc już braku aktualizacji statusu, edycji profilu i długiej listy innych ciekawych rzeczy... Możesz to szybko zmienić całkowicie za darmo rejestrując się tutaj. Na pewno masz coś ciekawego do powiedzenia – czekamy na Ciebie! :)
Zdjęcie

Sukces Sony PlayStation - skąd, kiedy i jak?

Sony PlayStation sukces

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
spartakus

spartakus

  Świeżak

 • Members
 • 8 postów
  • Time Online: 1h 43m 31s

Odkąd pamiętam, gdzie o uszy obijała mi się nazwa PlayStation (w sumie już od małego). Zastanawia mnie co wpłynęło na sukces tej konsoli. Dlaczego tak chętnie wymieniane przez ludzi Atarii, Amiga czy C64 skończyło swój żywot a w przypadku dziecka Sony można odnieść wrażenie, że z roku na rok są co raz silniejsi i nie do pokonania. Czemu gdzieś w tym wszystkim Nintendo gaśnie, a ostatnim na placu boju staje się Microsoft z Xbox`em?#2
Corle1

Corle1

  Administrator

 • Administrator
 • 1756 postów
  • Time Online: 78d 12h 41m 5s
 • PSN ID:Corle_

Dobry marketing, znakomici inżynierowie, wytrwałość i długoletni plan, a przede wszystkim szczęście.

Warto wspomnieć, że sporo poległo mimo dużo wcześniejszego startu i dobrej pozycji, jak również serii gier. Przykładem może tu być Sega, czegoś jednak zabrakło.

Lata 90-te były okresem rozkwitu technologii, a Sony dobrze wykorzystało swoją pozycję. Jak dobrze pamiętam była to wtedy jedna z firm "wyznaczników jakości" nieważne co to było, jeżeli miało Sony na obudowie musiało być dobre. :) Była to jednocześnie firma działająca na wielu frontach, więc kryzys jednego z działów nie tworzył od razu problemów z płynnością finansową i wizji bankructwa, mogły się wzajemnie wspierać. Do tego doprowadzono do sytuacji o której marzy każdy producent - kult produktu. Coś co mamy w przypadku Apple, czy Facebook`a. No i oczywiście gry, mimo że wtedy wiele hitów było wydawane na różne konsole, ex`y Sony były doskonałe i nie do pokonania (zresztą nadal są).

 

Co do innych producentów: Sega się w którymś momencie według mnie pogubiła. Amiga to raczej rynek europejski a nawet bym zawęził do Niemiec i Polski - w sumie mieli produkt doskonały jeżeli chodzi o konsole - Amiga CD32, ale producent trzymał dla siebie najlepsze technologie (od strony programistycznej) i niewiele gier wykorzystało w pełni moc tej maszyny. C64 i Atarii to odległe czasy, mimo że to konsole myślę, że wielu ich zwolenników wolało przejść później na PC`ty, być może też przespali czas wprowadzenia nowości :) Większość z nich dopadł też problem o którym wspominałem powyżej, byli zawężeni tylko do jednego rynku, przyszły gorsze lata i trzeba było zwijać interes. Uratowało się w tym wszystkim Nintendo, ale nie ma co chyba ukrywać, trzyma ich głównie rynek azjatycki oraz nietypowe gry. Myślę jednak, że jeżeli sytuacja się nie zmieni, albo następna WiiU nie będzie na tyle innowacyjny, jak było samo Wii. To możemy spodziewać się co raz mniejszego udziału na rynku konsol stacjonarnych tego producenta. Niestety wtedy też odwracają się wydawcy gier i sytuacja staje się jeszcze gorsza.

 

Na koniec: Ostatecznie jak wszędzie, czy to produkty, usługi czy tak jak tu forum/strony. Szczęście jest podstawowym czynnikiem sukcesu. Czasem wystarczy jedna funkcja, jedna gra, jeden artykuł, jedna decyzja, by coś stało się hitem.#3
student

student

  Na dobrej drodze

 • Members
 • 47 postów
  • Time Online: 1h 36m 43s

Moim zdaniem przede wszystkich dobry marketing, bez tego ani rusz. Po drugie pasja jaką wyrazili w postaci pierwszej konsoli. Cierpliwość na pewno, bardzo dobra precyzja no i oczywiście szacunek klienta i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom tak ogromnej rzeszy fanów na całym świecie:)

Dodam, że niedawno dopiero zdecydowałem się na zakup konsoli, to co mnie zachęciło to przede wszystkim same pozytywy od każdego gracza, z jakim miałem przyjemność rozmawiać na temat PS:)#4
igypop

igypop

  Rozpisany

 • Members
 • 109 postów
  • Time Online: 6h 27m 39s

A mi się wydaje, że dużą rolę odegrało tutaj brak tak naprawdę wymagającego przeciwnika. Może teraz sytuacja się trochę stabilizuje, ale wcześniej nie przypominam sobie, aby była bardzo zaciekła walka na polu bitewnym konsol.

Zgadzam się jak najbardziej, że dobry marketing, znakomici inżynierowie, wytrwałość i długoletni plan również się znacznie przyczyniły:)Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sony, PlayStation, sukces

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych